image_award_gold_left

100

Mezinárodních
makléřských ocenění

image_award_gold_right

Ovlivněte investování pomocí skóre ESG

V DEGIRO nabízíme žebříčky udržitelnosti, které vám pomohou s výběrem společností odpovídajících vašim hodnotám.

Otevřít účet

Ovlivněte investování na základě skóre ESG

Investování není jen o penězích; můžete investovat také proto, abyste pomohli vytvářet lepší svět. V DEGIRO nabízíme zdarma žebříčky udržitelnosti, které vám pomohou s výběrem společností odpovídajících vašim hodnotám. Takzvané skóre ESG vám ukáže, jak si společnosti nebo investice vedou v oblasti environmentální, sociální a vládní politiky. Tato skóre vám pomohou posoudit rizika – a příležitosti – představované výkonem společností ve stěžejně důležitých oblastech, jako jsou změna klimatu, odměňování vedoucích pracovníků či rozmanitost a začlenění.

Otevřít účet
What is a stock

Co je ESG?

Hodnocení ESG zohledňuje při investičních rozhodnutích vedle finančních faktorů také oblast environmentální, sociální a vládní politiky. Spadá pod „udržitelné investování“. Níže je uveden rozpis faktorů souvisejících s dopadem společnosti na životní prostředí a společnost, jakož i se způsobem jejího řízení:

 • Environmentální (E) – změny klimatu, emise skleníkových plynů, postupy recyklace, spotřeba vody, využívání obnovitelné energie, získávání surovin atd.
 • Sociální (S) – zdraví a bezpečnost zaměstnanců, spravedlivé mzdy, školení a rozvoj zaměstnanců, etické zajišťování dodavatelského řetězce, ochrana soukromí a údajů atd.
 • Vládní (G) – diverzita správní rady, platy vedoucích pracovníků, obchodní etika, transparentnost, politické příspěvky atd.
ESG
LSEG Data & Analytics

Skóre ESG od společnosti LSEG Data & Analytics

Skóre ESG je měřítkem hodnocení společnosti na základě řady metrik ESG. Tato skóre jsou poskytována různými ratingovými agenturami. V DEGIRO používáme skóre ESG od společnosti LSEG Data & Analytics. Společnost LSEG Data & Analytics je součástí skupiny London Stock Exchange Group (LSEG) a je jedním z největších poskytovatelů finančních údajů a infrastruktury. Má více než 40 000 zákazníků a 400 000 koncových uživatelů ve 190 zemích.

Databáze ESG společnosti LSEG Data & Analytics pokrývá 70 % globální tržní kapitalizace napříč více než 450 metrikami ESG. Na základě údajů shromážděných společností LSEG Data & Analytics získávají společnosti skóre, které se převádí na známku v podobě písmena, přičemž A+ je nejlepší možná známka a D- nejhorší.

Otevřít účet

Metodika společnosti LSEG Data & Analytics

Společnost LSEG Data & Analytics zaměstnává tým více než 150 analytiků pro výzkum obsahu, kteří ručně shromažďují údaje ESG pro všechny společnosti v jejich světě ESG, kterých je přibližně 9000. Tyto údaje se průběžně aktualizují a obnovují u produktů každý týden. Model společnosti LSEG Data & Analytics se skládá ze dvou skóre:

Skóre ESG

měří výkonnost ESG společnosti na základě ověřitelných vykázaných údajů

Skóre ESGC

měří výkonnost ESG společnosti s přihlédnutím ke kontroverzím ESG

 • Skóre ESG

  měří výkonnost ESG společnosti na základě ověřitelných vykázaných údajů

 • Skóre ESGC

  měří výkonnost ESG společnosti s přihlédnutím ke kontroverzím ESG

Na naší platformě naleznete skóre ESG společností, jejich skóre ESGC, jakož i skóre jejich kontroverzí ESG. V podrobném seznamu pod přehledem pak naleznete metriky, které se podílejí na vytváření těchto skóre. Další podrobnosti o úplné metodice společnosti LSEG Data & Analytics naleznete na jejích webových stránkách.

Více informací pro vás

Neustále se snažíme vylepšovat naši platformu, zajišťovat co nejhladší průběh investování a poskytovat informace, které vám pomohou činit co nejinformovanější investiční rozhodnutí.

Autorem hodnocení rizik ESG zveřejňovaného na naší platformě je společnost LSEG Data & Analytics, která vám přináší i další informace, jako jsou názory analytiků, finanční údaje, profily společností a jiné. Tyto informace slouží k vašemu osobnímu použití a prospěchu a nepředstavují doporučení společnosti DEGIRO.

Více než 100 mezinárodních ocenění

Vyberte si brokera, který je označován za nejlepší, nejférovější a nejlevnější způsob investování online.

Beste-broker-2023-Cashcow Netherlands

Nejlepší makléř

Cash Cow 2023

UK-award United Kingdom

Nejlepší diskontní broker

FT & IC 2022

PT-award Portugal

Nejlepší akciový broker roku

Rankia 2022

DE-award Germany

Nejférovější broker

NTV 2020

Vaše investiční cesta začíná zde

Otevřete si bezplatný účet a připojte se k více než 2,5 milionům investorů na naší uživatelsky přívětivé platformě.

Poznámka:
Investování s sebou nese riziko. O své investované prostředky nebo jejich část můžete přijít. Doporučujeme investovat pouze do finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem. Toto není investiční poradenství.

Investování s sebou nese riziko.

icon_close

Chceme lidem umožnit stát se nejlepšími investory, kterými mohou být. Nabízíme na naší uživatelsky přívětivé platformě vesmír nekonečných možností, a odstraňujeme tak překážky a zpřístupňujeme investování všem: začínajícím investorům i odborníkům. Získáte přístup k nejrůznějším produktům na více než 50 burzách po celém světě, a tudíž i svobodu investovat tak, jak se vám líbí. V našem světě získáte rovněž skvělou nabídku za příznivou cenu. Nabízíme totiž neuvěřitelně nízké poplatky, aniž by došlo k omezení kvality, bezpečnosti nebo rozsahu našich investičních služeb. To, že upřednostňujeme vaše potřeby, nám pomohlo stát se předním evropským online makléřem. Důkazem našeho úspěchu jsou více než 2,5 miliony klientů a více než 100 mezinárodních ocenění.

flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, zahraniční pobočka banky flatexDEGIRO Bank AG | Amstelplein 1, 1096HA Amsterdam | telefon: +31 20 2613072 | e-mail: clients@degiro.com | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch je registrována u Nizozemské obchodní komory pod číslem 82510245. | flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, obchodující pod názvem DEGIRO, je nizozemská pobočka flatexDEGIRO Bank AG. flatexDEGIRO Bank AG je primárně pod dohledem německého finančního regulátora (BaFin). V Nizozemsku je flatexDEGIRO Bank Dutch Branch registrována u DNB a je pod dohledem AFM a DNB. | flatexDEGIRO Bank AG je licencovanou německou bankou pod dohledem německého finančního regulátora a je registrována u Německé obchodní komory pod číslem HRB 105687.

Logo

Podmínky nabídky transakčních poplatků ve výši 100 EUR

Pokud si svůj investiční účet DEGIRO aktivujete před 1. Červen 2024, DEGIRO vám uhradí transakční poplatky až do výše 100 EUR. Na tuto nabídku se vztahují následující podmínky:

 • Nabídka platí do 31. Květen 2024.
 • Noví klienti, kteří si aktivují účet, získají během období nabídky náhradu transakčních poplatků ve výši až 100 EUR.
 • První transakční náklady a externí manipulační poplatky do výše 100 EUR v období do 30. Červen 2024 budou uhrazeny.
 • Poplatky za manipulaci s měnou (automatický obchodník FX a manuální obchod) nelze v rámci této akce vrátit.
 • Náklady na transakce a externí manipulační poplatky, které jste vynaložili (maximálně do výše 100 EUR), vám začátkem červenec 2024 vrátíme na váš účet DEGIRO.
 • Tato nabídka platí pouze pro nové klienty s českým účtem DEGIRO.
 • Transakční a manipulační náklady se převádějí a proplácejí v eurech, i když jsou účtovány v korunách. Částka, která bude vrácena v eurech, se vypočítá na základě směnného kurzu platného v den úhrady.
 • Jakmile podepíšete klientskou smlouvu, váš účet se aktivuje a rozběhne se období nabídky.
 • Nový klient bude moci začít obchodovat a využít tak poukaz v hodnotě 100 eur až po provedení prvního vkladu (minimální částka je 0,01 eur).
 • Na tuto nabídku mají nárok i noví klienti, kteří zahájili registraci před obdobím platnosti nabídky, ale aktivovali si účet DEGIRO během tohoto období.
 • Pokud je s adresou nového klienta již spojen existující účet, je účast vyloučena.
 • Každý nový klient může požádat o transakční kredit ve výši 100 EUR pouze jednou.
 • Na tuto propagaci se vztahují nizozemské právní předpisy.

Přijetí podmínek nabídky

Využitím této nabídky klient automaticky přijímá podmínky této nabídky. Společnost DEGIRO může kampaň kdykoli před jejím vypršením platnosti ukončit nebo změnit její podmínky. Společnost DEGIRO bude o všech případných změnách informovat na webových stránkách.

Účast

Nabídky se mohou zúčastnit všichni klienti, kteří si aktivovali účet u DEGIRO do 31. Květen 2024 včetně.

icon_close