Governance

DEGIRO je investiční společnost založená v Amsterdamu dne 3. června 2009. Zde zjistíte více o právní struktuře a regulačních orgánech společnosti DEGIRO a současně poznáte členy našeho představenstva a dozorčí rady.

Supervision of DEGIRO

Supervision of DEGIRO

DEGIRO is a private limited company, “Besloten Vennootschap”, according to Dutch law. Per August 1st 2020, DEGIRO is fully owned by flatex AG.

DEGIRO has a two-tier board structure consisting of a Board of Directors and a Supervisory Board. The Board of Directors is responsible for the day to day management of the company and the long-term strategy. Within the Board of Directors, there is a division of responsibilities with each of the Board Members having their own focus points. Our Supervisory Board is responsible for supervising and advising the Board of Directors. We believe that a two-tier board is the most complete setup to assure correct checks and balances within the company.

Apart from these boards, DEGIRO operates under behavioural supervision of the Dutch Authority for the Financial Markets (AFM). The license of the AFM authorised DEGIRO to perform investment services since 17 September 2009. Next to that, the Dutch Central Bank (DNB) offers prudential supervision of. Also, the Dutch Investor Compensation Scheme (Beleggerscompensatiestelsel) is applicable, please find more information here.

Představenstvo

Esmond Berkhout

Esmond Berkhout

CEO společnosti DEGIRO
od 1. ledna 2019

Esmond nastoupil do společnosti DEGIRO v dubnu 2018 jako provozní ředitel. Předtím byl ředitelem compliance ve společnosti GarantiBank International N.V. Esmond byl také ředitelem compliance v Kempen & Co. Kromě toho pracoval také na výše uvedeném nizozemském úřadu pro finanční trhy (AFM). Jeho poslední funkce byla vedoucí divize pro vstup na trh.

Peter Verberne

Peter Verberne

CFRO společnosti DEGIRO
since 1 January 2018

Peter měl svou vlastní společnost s názvem IN2Risk. Byl (dočasným) CFRO pro Delta Lloyd and Argenta. Předtím působil jako finanční ředitel a ředitel rizik ve společnosti Nationale-Nederlanden a vedoucí manažerského a finančního účetnictví ve společnosti ING Real Estate Finance.

Andreas Holmberg

Andreas Holmberg

CTO společnosti DEGIRO
od 1. ledna 2019

Předtím, než Andreas začal u DEGIRO, byl ředitelem Digital Business Interactive ve společnosti Cognizant a před tím konzultačním ředitelem, Tax & Utilities Global Business Unit ve společnosti Oracle. Zastával také seniorskou pozici technického projektového manažera ve společnosti Stratus.

Dozorčí rada

Ben Knüppe

Předseda dozorčí rady společnosti DEGIRO
od 10. ledna 2019

Ben byl partnerem advokátů AKD. Kromě toho byl CEO Dexiabank Nederland a je správcem v případě bankrotu DSB Bank. Byl také poradcem, kurátorem a správcem několika nevypořádaných společností. Před nástupem do dozorčí rady společnosti DEGIRO byl Ben členem dozorčí rady společnosti ASZ Dordrecht po dobu 11 let.

Michael Enthoven

Člen dozorčí rady společnosti DEGIRO
od 10. ledna 2019

Michael pracoval pro banky v New Yorku, Londýně a Amsterdamu. Byl generálním ředitelem NIBC Bank a předsedou představenstva NL Financial Investment. Michael má také předchozí zkušenosti jako člen dozorčí rady, konkrétně ve Fortis a ABN AMRO. Michael byl také předsedou představenstva NIB Capital a později NIBC Holding. Kromě toho byl generálním ředitelem a COO pro J. P. Morgan. „V současné době je také členem dozorčí rady Eneco Groep N.V.

Ada van der Veer

Členka dozorčí rady společnosti DEGIRO
od 19. srpna 2019

Ada je ředitelkou společnosti Stranergy od roku 2007. Předtím byla generální ředitelkou společnosti Currence Holding a generální manažerkou pěti dalších subjektů PIN BV., iDEAL BV, Currence Incasso BV, Acceptgiro BV a Chipknip BV. Od roku 2000 do roku 2002 byla Ada generální ředitelkou divize KPN Business Solutions. Kromě toho zastávala několik pozic v dozorčí radě Achmea Bank Holding BV a Staal Bankiers NV Vedle dozorčí rady společnosti DEGIRO je Ada v současné době předsedou nebo členem představenstva čtyř dalších dozorčích rad, učitelkou na několika univerzitách a poradkyní / vedoucí řady subjektů.

Investování zahrnuje rizika: Můžete přijít o část nebo celý svůj vklad. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Investování zahrnuje rizika:
Můžete přijít o část nebo celý svůj vklad. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.