Bezpečí a důvěra

S DEGIRO můžete investovat naprosto bezpečně. Vaše investice jsou 100% odděleny a jsou drženy v rámci samostatné úschovy. To znamená, že všechna vaše aktiva jsou bezpečně oddělena od DEGIRO BV a společností, které stojí za DEGIRO. Společnost zajišťující úschovu vašich investic je pasivní entitou a proto jediné úlohy tohoto opatrovnického subjektu jsou správa a úschova vašich investic. V souladu se zákonem nevykonává žádné jiné činnosti. V případě, že se DEGIRO dostane do problémů, finanční prostředky klientů se nedostanou do konkurzní podstaty, ale zůstanou majetkem společnosti zajišťující úschovu. Peníze jsou zde účelově vázány, bezpečně drženy a nejsou smíšeny s majetkem DEGIRO.

Degiro
Na rozvahových účtech Odděleno
Akcie a dluhopisy
Peníze (peněžní fondy)
Deriváty
uwbank
Na rozvahových účtech Odděleno
Peníze Akcie a dluhopisy
Deriváty

Peněžní fond

V DEGIRO jsou všechny vaše investice (včetně derivátů) drženy v oddělené samostatné úschovně. Nicméně jsme se rozhodli zajít ještě o krok dál, abychom se ujistili, že vaše peníze jsou ještě více chráněné. Proto umisťujeme vaše finanční prostředky zdarma do 'FundShare Cash Fund'. Tento fond vaše peníze investuje co nejbezpečněji do krátkodobých státních dluhopisů s vysokým ratingem. Tato služba je poskytována zcela automaticky a sami si toho vůbec nevšimnete. Tímto způsobem jsou vaše peníze zcela odděleny od DEGIRO a od třetích osob.

ouze v případě, pokud budete investovat do Derivátů, využívat Debit money nebo Shortování cenných papírů, můžeme převést vaše peníze do "Margin Cash Fund". Investice do "Margin Cash Fund" mohou být použity jako záruka pro pozice, které "Beleggersgiro" domlouvá pro své klienty u třetích osob. Další vysvětlení naleznete v dokumentu "Investiční služby" v Bližší informace o investičních službách.

Pojištení vkladů

Podle nizozemského práva existuje systém pojištění klientských portfolií, pro firmy jako je DEGIRO, do výše 20.000€. Nicméně dle našeho názoru je tento systém zbytečný díky přítomnosti samostatné oddělené úschovny peněz a peněžního fondu.

Úrok na Vašem investičním účtu

Z Peněžního fondu obdržíte úrok. Pro Peněžní fondy v Českých korunách je to PRIBOR snížený o 1 %. PRIBOR znamená Prague Interbank Offered Rate. Podle nejhoršího scénaře obdržíte nulový úrok, takže úrok nemůže být nikdy negativní.

Kdo dohlíží na DEGIRO?

DEGIRO je investiční společnost a jako taková je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Otevřete si účet během několika minut.

Začněte během pár minut.

  • Neuvěřitelně nízké poplatky.
  • Komplexní nástroje, schopnosti a služby.
  • Celosvětově. Kdykoli a odkudkoli.
  • Bezpečná struktura.
  • Neuvěřitelně nízké poplatky.
  • Komplexní nástroje, schopnosti a služby.
  • Celosvětově. Kdykoli a odkudkoli.
  • Bezpečná struktura.

Partneři a Poskytovatelé