Bezpečí a Důvěra

S DEGIRO můžete investovat naprosto bezpečně. Vaše investice jsou 100% odděleny a jsou drženy v rámci samostatné úschovy. To znamená, že všechna vaše aktiva jsou bezpečně oddělena od DEGIRO BV a společností, které stojí za DEGIRO. Společnost zajišťující úschovu vašich investic je pasivní entitou a proto jediné úlohy tohoto opatrovnického subjektu jsou správa a úschova vašich investic. V souladu se zákonem nevykonává žádné jiné činnosti. V případě, že se DEGIRO dostane do problémů, finanční prostředky klientů se nedostanou do konkurzní podstaty, ale zůstanou majetkem společnosti zajišťující úschovu. Peníze jsou zde účelově vázány, bezpečně drženy a nejsou smíšeny s majetkem DEGIRO.

Degiro
Na rozvahových účtech Odděleno
  Akcie a dluhopisy
  Peněžní fond
  Deriváty

Peněžní fond

DEGIRO není bankou, ale investiční společností. Banky mohou použít peníze, které jejich klienti drží na účtech, pro vlastní podnikání, pro půjčky třetím stranám, nebo na investice. V případě bankrotu banky může klient přijít o své peníze. Jelikož klienti banky podstupují riziko ztráty svých finančních prostředků, existuje u bankovních vkladů také bankovní garance. Protože společnost DEGIRO není bankou, nemůže použít peníze klientů pro své vlastní investice. Veškeré transakce proto probíhají přes oddělenou entitu. DEGIRO okamžitě finanční prostředky převádí do jednoho z peněžních fondů. Peněžní fondy jsou investiční fondy, jejichž cílem je s co nejnižším rizikem dosáhnout výnosu, který je mírně nižší než obvyklá tržní sazba v příslušné měně. Více informací o investicích do peněžních prostředků naleznete v centru nápovědy

Vaše peníze tak nejsou drženy u DEGIRO. Peníze, které od Vás společnost DEGIRO obdrží, jsou okamžitě investovány do peněžního fondu. Hodnota Peněžního fondu může kolísat, stejně jako u jakékoli jiné investice. Pokud nechcete investovat do Peněžního fondu vůbec či méně, můžete investovat hodnotu svých investic v Peněžním fondu do jiných finančních nástrojů dle vašeho výběru. Můžete také dát DEGIRO instrukci pro výměnu peněz zpět na Váš bankovní účet. Veškerý majetek v rámci peněžních prostředků je držen odděleně nezávislou právnickou osobou, a proto nepředstavuje žádné riziko v případě bankrotu DEGIRO..

Systém ochrany investorů

Jelikož DEGIRO je licencovaná investiční společnost schválená nizozemským orgánem pro finanční trhy (AFM) pro poskytování investičních služeb, je využíván Nizozemský systém ochrany investorů (Beleggerscompensatiestelsel). Tento systém chrání individuální klienty až do výše 20 000 EUR. Informace o holandském systému ochrany investorů naleznete v angličtině na webových stránkách De Nederlandsche Bank (Nizozemská centrální banka) zde

Kdo dohlíží na DEGIRO?

DEGIRO je investiční společnost a jako taková je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Otevřete si účet během několika minut.

Začněte během pár minut.

  • Neuvěřitelně nízké poplatky.
  • Komplexní nástroje, schopnosti a služby.
  • Celosvětově. Kdykoli a odkudkoli.
  • Bezpečná struktura.
  • Neuvěřitelně nízké poplatky.
  • Komplexní nástroje, schopnosti a služby.
  • Celosvětově. Kdykoli a odkudkoli.
  • Bezpečná struktura.

Partneři a Poskytovatelé