PRAVDIVÉ PŘÍBĚHY
O INVESTOVÁNÍ

V tomto dokumentu profesoři, novináři a investoři prostřednictvím skutečných investičních příběhů zpochybňují některé z nejčastějších mylných představ o investování. A přitom představují některé základní poznatky, které by měl znát každý investor.

Discover logo
Shapes_Mobile

Epizoda 1. Aktivní versus pasivní

Aktivní versus pasivní investice. Zatímco první z těchto přístupů vychází ze spekulací, spousty znalostí a touhy porazit trh, druhý je založen na dlouhodobém, pomalém a stabilním růstu a je přístupný opravdu všem. A jak ukazuje sázka Warrena Buffetta, pasivní investování může být stejně úspěšné jako aktivní.

Přečtěte si více na toto téma zde
Shapes_Desktop_1 Shapes_Desktop_2

Epizoda 2. Diverzifikace

Pro mnoho lidí je investování již ze své podstaty spojeno s vysokým rizikem. A mají pravdu, investování skutečně zahrnuje riziko. Toto riziko však můžete z pozice investora do určité míry ovlivnit promyšleným plánem a rozložením rizika napříč sektory, regiony a časem.

Přečtěte si více na toto téma zde:
Basket
Woman%20with%20ballons_cloud Woman%20with%20ballons_woman

Epizoda 3. Krize a bubliny

Investování je o vědění, kdy nakupovat a prodávat akcie, že? A správném předpovídání bublin a krizí. To napadne spoustu lidí, když přijde na investování. Pokud se však jedná o dlouhodobé investování, čas na trhu je často důležitější než jeho načasování. Základem je nestát se obětí psychologie vlastního mozku.

Přečtěte si více na toto téma zde

Epizoda 4. Investování s dopadem

Investování je přece jen o vydělávání peněz, že? To běžně napadne spoustu lidí, když přijde na investování. Co kdybychom vám však řekli, že investování může být také o pozitivním dopadu na svět, pokud investujete do toho, v co věříte?

Přečtěte si více na toto téma zde
Buildings_cloud Buildings_building
Poznámka

Investování zahrnuje riziko ztráty. Tento film slouží pouze k informativním a zábavním účelům a nenahrazuje investiční poradenství ani individuální výzkum a šetření. Tento film by neměl být vykládán jako pozvání, nabídka nebo výzva k jakékoli investiční činnosti. Společnost flatexDEGIRO se neztotožňuje s žádnými prohlášeními třetích stran, která zaznívají v těchto filmech.

Chcete vědět více?

Projděte si naši Akademii investorů, která je vaším centrem investičních znalostí. Zde se dozvíte, jak investování funguje, do jakých produktů můžete investovat a jaké strategie můžete využít.

Více najdete zde

Investování zahrnuje rizika: Můžete přijít o část nebo celý svůj vklad. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Investování zahrnuje rizika:
Můžete přijít o část nebo celý svůj vklad. Doporučujeme investovat pouze do těch finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.