O DEGIRO

Díky nízkým transakčním poplatkům je DEGIRO lákavé pro všechny investory. WebTrader je přístupný pro nové investory, zatímco ti zkušenejší mohou využít velkého počtu finančních instrument.

DEGIRO nenabízí demo účet. Registrace zabere 10 minut a po minimálním vkladu 1 CZK získáte plný přístup do WebTraderu.

My v DEGIRO se nedomníváme, že jsme levný broker, ale jednoduše ostatní brokeři jsou drazí. Využíváme takovou technologii, která nám již od počátku vaší registrace (která se provádí výhradně on-line) až po vyřizování objednávek umožňuje pracovat s cílem, aby naše systémy pokračovaly v práci bez námahy. Tyto systémy byly vytvořeny zcela in-house a naše vynikající IT oddělení tyto procesy může rychle měnit a dát tak společnosti DEGIRO možnost poskytovat klientům služby, které potřebují.

 

Navíc, DEGIRO je execution-only broker. To znamená, že nebudeme dávat jakékoli investiční rady, ale zaměřujeme se na vypořádávání objednávek. Právě díky tomu, může být objednávka vypořádána nejefektivnějším způsobem a tím můžeme poskytovat úspory klientům DEGIRO.

DEGIRO je investiční společnost a jako taková je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Vaše investice jsou 100% odděleny a jsou drženy v rámci samostatné úschovy. To znamená, že všechna vaše aktiva jsou bezpečně oddělena od DEGIRO BV a společností, které stojí za DEGIRO.

Společnost zajišťující úschovu vašich investic je pasivní entitou a proto jediné úlohy tohoto opatrovnického subjektu jsou správa a úschova vašich investic. V souladu se zákonem nevykonává žádné jiné činnosti. V případě, že se DEGIRO dostane do problémů, finanční prostředky klientů se nedostanou do konkurzní podstaty, ale zůstanou majetkem společnosti zajišťující úschovu. Peníze jsou zde účelově vázány, bezpečně drženy a nejsou smíšeny s majetkem DEGIRO.

 

DEGIRO je investiční společnost a jako taková je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Peněžní Fond (Cash Fund)

DEGIRO není banka, ale investiční společnost. Banka může použít peníze, které klienti drží na svých účtech, pro vlastní podnikání, půjčky třetím stranám a ostatní investice. Může se stát, že banka zkrachuje a vy přijdete o své peníze. U bank tedy podstupujete riziko ztráty svých finančních prostředků a z toho důvodu je u vkladů v bankách bankovní garance. Protože DEGIRO není banka, DEGIRO nesmí používat peníze klientů pro své vlastní investice. Veškeré vaše transakce proto probíhají přes Beleggersgiro. DEGIRO okamžitě smění peníze, které jste převedli na Centrální účet Beleggersgiro, na podíly v příslušném FundShare Peněžním Fondu (pro více informací www.fundshare.nl, na této stránce můžete také najít prospekty fondů). Peněžní Fondy jsou investiční fondy, které cílí, s nejnižším možným rizikem, na výnos mírně pod tržní sazbou příslušné měny na trhu. Veškerá aktiva v Peněžních Fondech jsou držena odděleně u správců aktiv, kteří jsou nezávislý na správcích fondů a nenesou žádné riziko v případě úpadku DEGIRO nebo správců fondů. Vaše peníze jsou tak u DEGIRO drženy stejně bezpečně jako vaše investice.

 

Margin Cash Fund

Pokud máte u Beleggersgiro pozici v derivátech, Debit money nebo Shortujete cenné papíry, peníze získané pro vás nebo od vás mohou být investovány do Margin Cash Fund. Margin Cash Fund má právo zastavit tyto pozice třetím stranám se kterými Beleggersgiro drží tyto pozice pro vás v derivátech, Debit money nebo Shortovaných cenných papírech. (viz ‚Úrok z cenných papírů pro třetí strany‘).