O DEGIRO

DEGIRO je díky nízkým transakčním poplatkům atraktivní pro všechny investory. WebTrader je jednoduchý a investovat v něm mohou jak investoři začátečníci, tak i zkušenější tradeři, kteří ocení širokou nabídku finančních instrumentů.

DEGIRO nenabízí demo účet. Registrace zabere 10 minut a po minimálním vkladu 1 CZK získáte plný přístup do WebTraderu.

My v DEGIRO se nedomníváme, že jsme levný broker, ale jednoduše ostatní brokeři jsou moc drazí. Využíváme takovou technologii, která nám již od počátku Vaší registrace (provádí se výhradně on-line) umožňuje zajistit všechny klientské objednávky. Naše systémy byly vytvořeny zcela in-house. Máme vynikající IT oddělení, které umí nastavené procesy rychle změnit, což nám dává možnost nabízet služby, které naši klienti potřebují.

Navíc, DEGIRO je tzv. execution-only broker. Toto znamená, že klientům neposkytujeme investiční rady. Naší prací je vypořádávání objednávek tím nejefektivnějším způsobem, jak umíme. Na základě této obchodní strategie jsme schopni poskytovat bezkonkurenční úspory klientům DEGIRO.

Investiční společnost DEGIRO je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na poskytované služby v investičním sektoru a také pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která kontroluje ostatní aspekty podnikání společnosti.

Vaše cenné papíry jsou drženy na samostatných účtech a veškeré investice jsou 100% odděleny od podnikatelské činnosti společnosti DeGiro. Tato skutečnost znamená, že klientská aktiva jsou bezpečně uložena a v žádném případě neslouží jako zdroje krytí.

Subjekt zajišťující úschovu vašich investic je pasivní entitou a jediná úloha tohoto opatrovnického fondu je správa a úschova investic. V souladu se zákonem nevykonává tento fond žádnou podnikatelskou činnost. V případě, že by se společnost DEGIRO dostala do finančních potíží, prostředky klientů nebudou spadat do konkurzní podstaty, ale zůstanou majetkem společnosti zajišťující úschovu. Peníze jsou zde účelově vázány, bezpečně drženy a nejsou smíšeny s majetkem DEGIRO.

Peněžní Fond (Cash Fund)

DEGIRO není banka, ale investiční společnost. Banky mohou použít peníze, které jejich klienti drží na účtech, pro vlastní podnikání, pro půjčky třetím stranám, nebo na investice. V případě bankrotu banky může klient přijít o své peníze. Jelikož bankovní klienti podstupují riziko ztráty svých finančních prostředků, existuje u bankovních vkladů také bankovní garance. Protože společnost DEGIRO není bankou, nemůže použít peníze klientů pro své vlastní investice. Veškeré transakce proto probíhají přes peněžní fond Beleggersgiro. DEGIRO okamžitě finanční prostředky převedené na investiční účet uloží na centrálním účetu Beleggersgiro a následně smění na podíly v příslušném FundShare peněžním Fondu (pro více informací www.fundshare.nl, na této stránce můžete také najít prospekty fondů). Peněžní Fondy jsou investiční fondy, které cílí, s nejnižším možným rizikem, na výnos mírně pod tržní sazbou příslušné měny na trhu. Veškerá aktiva v peněžních fondech jsou držena odděleně u správců aktiv, kteří jsou nezávislí na správcích fondů a nenesou žádné riziko v případě úpadku společnosti DEGIRO nebo správců fondů. Vaše peníze jsou tak u DEGIRO drženy stejně bezpečně jako vaše investice.

Margin Cash Fund

Pokud máte u Beleggersgiro pozici v derivátech, Debit money nebo Shortujete cenné papíry, peníze získané pro vás nebo od vás mohou být investovány do Margin Cash Fund. Margin Cash Fund má právo zastavit tyto pozice třetím stranám se kterými Beleggersgiro drží tyto pozice pro vás v derivátech, Debit money nebo Shortovaných cenných papírech. (viz. Úrok z cenných papírů pro třetí strany‘).